Kategórie
Autobiografie Avatara Avatar hinduismu

Prelomenie zlomového bodu skrz dosiahnutie majstrovstva v jóge

Tento článok je krátkym zdieľaním Jeho Božskej Svätosti o svojom guruovi jógy, jogínom Yogananda Purim a o svojom dosiahnutí majstrovstva vo vede jógy spolu s ním od tretieho roka života. Avatár objavoval jógu spolu s jogínom Yogananda Purim hlavne v Krittika Mandapam, vo vnútri Arunachaleshwara chrámu v Tiruvannamalai. Občas sa hodiny jógy konali aj na iných miestach.

Yogirāj Yogānanda Puri bol jogín toho istého kalibru ako veľkí jogíni, ako Kinaram Baba a Trailinga Swami. Bol zo siedmej alebo ôsmej generácie mocných jogínov z Nātā Sampradāya – z línie jogínov, ktorí odvodzujú svoj pôvod od Paramashivu samotného, kde sadhuovia (askéti), dosiahli majstrovstvo v manifestovaní spirituálnych síl nazývaných Shaktis, ktoré prejavovali v ich najsurovejšej a najmocnejšej podobe.

„Jedného dňa počas môjho tréningu jógy, keď som mal asi desať rokov, mi Yogananda Puri nakázal robiť Surya Namaskar od východu slnka až po západ! (Surya Namaskar je sled 12 jógových póz, ktoré sa bežne nazývajú ako pozdrav slnka).

Povedal mi len „ Rob Sūryanamaskār až dokým sa nevrátim naspäť!“ a odišiel preč. Vrátil sa späť až keď bol večer! Keď začnete robiť Sūryanamaskār, po sedemdesiatom alebo osemdesiatom kole budete mať myšlienku: „Nie, nemôžem! Už stačí! Zabudni na to!“ Ale ak sa nejako prinútite, po 150-tom alebo 200-tom kole zažijete prelom. Po tomto si už nebudete ani pamätať či robíte 2000 alebo 3000 kolo! Tento zlomový bod je to, čo nazývam satori (záblesk pozmeneného stavu vyššieho vedomia).

Tento prelomový bod nastane, keď pochopíte čas. Ak rozumiete času, hoci aj s obmedzeniami minulosti a budúcnosti, a urobíte sa intenzívnymi, tak potom sa prelom udeje do bezhraničného času. Keď pochopíte a zažijete tento prelomový bod, myseľ sa stane védskou mysľou a telo sa stane jogínskym telom. Stačí len tento prelomový bod a váš stolový počítač sa stane laptopom s internetovým pripojením na vesmírnu energiu! Doslova som sa cítil tak, akoby sa moje kolená stali nezávislými časťami tela! Nevedel som sa ovládať, nevedel som čo mám robiť s mojími kĺbami!

Sám Yogananda Puri priniesol vrece, postrihal ho a obviazal mi kolená. Potom som pomaly kráčal domov a Yogananda Puri išiel tiež so mnou. V momente keď som vošiel do domu, tak som „odkvecol“ na podlahu! Raghupathi Yogi musel čeliť hnevu môjho bratranca! Môj bratranec, ktorý žil v tom istom dome bol hluchonemý, ma veľmi ochraňoval a privlastňoval si ma.

Opýtal sa v svojom vlastnom jazyku, „Swami, čo sa stalo? Čo sa stalo?“ Ja som nemohol povedať nič, len som prstom ukázal na Yogananda Puriho a naznačil tým: „Opýtaj sa jeho.“ Ale tento chlapík, môj bratranec, tomu neporozumel. Myslel si, že Yogananda Puri bol zodpovedný za môj stav. Tak šiel do domu a priniesol nôž, aby Yoganandu Puriho zabil. Pokúžal sa ho zarezať! A gestikulovaním svojím spôsobom povedal: „ Kto toto spáchal môjmu Swamimu, nenechám ho nažive!“

Potom prišiel môj otec, zasiahol a zastavil ho. Úžasné pochopenie môjho otca – Ak to Guru robí, je to správne. Môj otec tiež nevedel pochopiť, čo sa mi stalo. Môj otec bol tiež veľmi majetnícky voči mne. Videl som, že už mal slzy v očiach. Opýtal sa, „Čo sa stalo? Čo sa stalo?“
Povedal som, „Od rána do večera som robil Sūryanamaskār… tak mám bolesti kolien… tak som ich obviazal.“ Okamžite som videl ako sa zmenila tvár môjho otca. Keď pochopil, že to bolo medzi mnou a Yogananda Purim, zakryl svoje slzy a povedal, „Keď to robí Guru, tak je to správne. Buď ticho.“ Prenos poznania si vyžaduje tvoju stabilitu.
Yogananda Puri mal kompletnú slobodu vyžadovať autentickosť od môjho tela. Bol veľkým jogínom, ktorý mal najvyššiu inteligenciu o tom, koľko môže byť telo natiahnuté, koľko môže byť myseľ potiahnutá. Kde je v skutočnosti bod zlomu?
Ak mám hovoriť úprimne, tak nie je iný zlomový bod ako to, že vaša myseľ zlomový bod zafixuje!
Najväčší jed, ktorí dali Briti Indom, aby zabili védsku civilizáciu, je pseudo koncept slobody. Odobralo to našu stablitu. A dnes, ani indické zákony nepodporujú stabilitu.
Napríklad, ak sa niekto pridá do ashramu (kláštora), len keď je stabilný, môžem preniesť do neho všetky tajuplné vedy.
Pozrite, v deň, keď ma prijal môj mentor Yogananda Puri, vybudoval pre mňa veľmi jasný vedomý vnútorný obraz, vonkajší obraz pre mňa, obraz života pre mňa, môj obraz o živote pre mňa. Takže som vedel, že až do smrti to bude môj život. Kvôli tejto stabilite mi bol schopný preniesť toľko duchovného poznania.“

Je to táto pôvodná Jóga, ktorú učil jogín Yogananda Puri a Jeho Božská svätosť darovala ľudstvu ako súčasť oživenia „Kailaasa“ – pôvodnej osvietenej civilizácie založenej Paramasivom (prvotným hinduistickým božstvom) vo všetkých častiach sveta. Jóga je dôležitou súčasťou ekosystému osvietenia, aby si každý jednotlivec vybudoval jogínske telo, ktoré dokáže udržať a vyžarovať stav, priestor, sily, bytie a supervedomie Paramasivu.

Fotografie ukazujú jogína Yoganandu Puriho, Jeho Božskú svätosť (okolo veku 12) a Krittika mandapam, kde sa hodiny jogy konali vo vnútri chrámu Arunachaleshwara.

Zdroj

https://autobiographyoftheavatar.org/

https://innerawakening.org/nithyanandayoga

Víc informací

https://nithyanandapedia.org/wiki/Yoga

https://www.youtube.com/channel/UCx3e_K5VKnUAhmPdx_EpsRA

https://kailaasa.org/reviver/